سرگرد دکتر وحید عضدی رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان بیان داشت: کتاب در قافیه باران 2 (زندگی نامه  و خاطرات سردار عباسعلی روحی) توسط علیرضا روحی تدوین و در سال 1394 توسط دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان انتشار یافت
ایشان افزود: شاید با وجود اینکه از سال 1379 در نیروی انتظامی شاغل بوده و در این استان پهناور زندگی کرده، ولی هیچ‌گاه به اندازه زمانی که این کتاب را بارها مطالعه کردم و هر بار برایم تازگی خود را داشت، باور نداشته و حتی در ذهن کوچک خود نمی‌توانستم بگنجانم که برای برقراری نظم و امنیت در این استان چه تلاش‌های بی شائبه و چه تعداد زیادی از کارکنان نیروی انتظامی در این راه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند تا این امنیت امروز حاصل گردد. شاید این کتاب گوشه‌ای از دریای بیکران زحمات و تلاش کارکنان نیروی انتظامی در راه برقراری نظم و امنیت باشد که از زبان سردار امنیت یعنی عباسعلی روحی بیان شده است.
امروز بر خود می‌بالم در خطه¬ای زندگی می‌کنم که چنین سردارانی در آن زندگی کرده و با گذشتن از همه چیز، امنیت را برای مردم به ارمغان آوردند. شاید لایق نبودم در زمان فرماندهی ایشان به عنوان یک سرباز کوچک خدمت کنم؛ ولی اینک سعی کردم با کمک فرزند گرامی‌اش (علیرضا روحی) با قلم ناچیز و ناتوان خود، زندگی سرداری را به تصویر بکشم که در حقیقت از منظر من، نقش ایشان در برقراری نظم و امنیت استان کرمان بی‌مثال و مانند است. این صحبت من به معنای نادیده گرفتن زحمات سایر عزیزان چه در نیروی انتظامی و چه در سایر قسمت‌ها و حتی خود مردم نیست، ولی با این وجود نمی‌توان نقش سازنده و زحمات ایشان را نادیده گرفت. بر همین اساس با تمام وجود عقیده دارم؛ امنیت دیروز و امروز ما حاصل تلاش و مدیریت سردارانی همچون عباسعلی روحی است و اینان در حقیقت نور بودند و دیگران سایه‌های از این نور.
این کتاب مجموعه ارزنده‌، روان و شفاف است و نه تنها قضاوتی یک سویه و عجولانه نسبت به برقراری نظم و امنیت در استان کرمان به عمل نیاورده بلکه با استفاده از خاطرات و زندگینامه سرتیپ دوم بازنشسته عباسعلی روحی، خواننده را به همراه خود در فرایند پایان‌ناپذیر امنیت قرار می‌دهد. به همین دلیل خواندن آن را برای همگان به خصوص قشر جوان توصیه می‌کنم.

علاقه مندان می توانند برای دریافت کتاب به آدرس :
کرمان- بلوار جمهوری، چهار راه فرهنگیان- ابتدای بلوار امام رضا (ع)- دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان
شماره تماس: 32111101-034 و 2185927-034

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

اندیشکده نظم و امنیت استان کرمان در مکان دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان واقع شده است.
آدرس این اندیشکده: کرمان- بلوار جمهوری، چهار راه فرهنگیان، ابتدای بلوار امام رضا، دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان

تلفن تماس: ٢١٨٥٩٢٧-٠٣٤نمابر:٣٢١١١١٠١

 

 

تمامی حقوق متعلق به دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان میباشد.    Copyright © 2016 ana-kerman.ir

 

 

 

Template Design:Dima Group

Back to Top