نفربر غنیمتی از چنگ منافقین (سازمان مجاهدین خلق) توسط نیروهای کمیته انقلاب اسلامی کرمان، طی عملیات مرصاد به موزه پلیس کرمان اختصاص یافت
عملیات مرصاد یا عملیات فروغ جاویدان، نام نبردی است که توسط منافقین (سازمان مجاهدین خلق) طرح‌ریزی شد و میان ارتش جمهوری اسلامی ایران و منافقین (سازمان مجاهدین خلق) در اواخر جنگ ایران و عراق، در سال 1367 درگرفت. پس از چند روز درگیری در نهایت نیروهای ارتش ایران بر سازمان مجاهدین خلق پیروز شدند. تعداد زیادی از نیروهای مهاجم در این نبرد کشته شدند.
در عملیات مرصاد دو گردان از نیروهای کمیته انقلاب اسلامی کرمان به فرماندهی سردار علی اکبر پوریانی حضور داشتند. این نفربر، غنیمتی نیروهای کمیته انقلاب اسلامی کرمان، طی عملیات مرصاد از چنگ منافقین است. بعد از اتمام عملیات مرصاد توسط آقای علی مهیا آبادی با حکم بهرام نوروزی که در آن زمان سمت فرماندهی نیروهای کمیته انقلاب اسلامی در عملیات مرصاد را داشته به کرمان انتقال داده شد و مدتی هم در قرارگاه تاکتیکی ابوذر مورد استفاده قرار گرفت و در نهایت جلوی درب مقر قرارگاه تاکتیکی ابوذر واقع در باغین که امروز به عنوان مرکز آموزش شهید باهنر ناجا شناخته می شود، جای‌گذاری شد (برگفته از صحبت های سرهنگ پژوهان)
در نهایت این نفربر در تاریخ 1397/02/27 با تدابیر فرمانده محترم انتظامی استان کرمان سرتیپ دوم پاسدار رضا بنی اسدی فر به عنوان هویت و تاریخ پلیس کرمان، به موزه پلیس کرمان اختصاص یافت.

تماس با ما

اندیشکده نظم و امنیت استان کرمان در مکان دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان واقع شده است.
آدرس این اندیشکده: کرمان- بلوار جمهوری، چهار راه فرهنگیان، ابتدای بلوار امام رضا، دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان

تلفن تماس: ٢١٨٥٩٢٧-٠٣٤نمابر:٣٢١١١١٠١

 

 

تمامی حقوق متعلق به دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان میباشد.    Copyright © 2016 ana-kerman.ir

 

 

 

Template Design:Dima Group

Back to Top