فرمانده انتظامی استان اجرای طرح دیده بان حقوق همسایه در شهر محی آباد را ایجاد یک کارآفرینی مناسب و یک اشتغال زایی آبرومند عنوان کرد.

سردار رضا بنی اسدی فر درحاشیه اجرای طرح دیده بان حقوق همسایه به خبرنگاران گفت: از یک سال قبل و با بهره گیری از اساتید دانشگاهی و نخبگان استان کار تحقیقاتی برای اجرای این طرح به مرحله اجرا در آمد.

وی افزود: طرح دیده بان حقوق همسایه با همکاری امام جمعه محترم، بخشدار وشهردار محترم شهر محی آباد و همچنین مجموعه معاونت اجتماعی استان به صورت پایلوت به مرحله اجرا درآمده است.

فرمانده انتظامی استان بیان کرد: ما امیدواریم با هم پوشانی و هم افزایی لازم در بخش‌های مختلف، زمینه انجام این طرح که موضوعات مختلفی را به خود اختصاص داده است رقم بخورد.

وی اظهار داشت: توجه ویژه به حوزه ظرفیت‌های اقتصادی محلی، استفاده از توانمندی‌های محلی، استفاده از توانمندی محلی وموضوعات فرهنگی، اجتماعی در حوزه مشارکت‌های اجتماعی می‌تواند در اجرای این طرح تعیین کننده باشد و نتیجه آن همیاری اجتماعی خواهد بود.

سردار بنی اسدی فرگفت: پس از اجرای طرح دیده بان حقوق همسایه در شهر محی آباد و بررسی نتایج حاصل از آن در مراکز علمی و اتاق‌های فکر، بر مبنای نیاز سنجی که توسط همکارانمان در مجموعه معاونت اجتماعی انجام داده اند این طرح در مناطق دیگری از شهر کرمان اجرا خواهد شد.

وی گفت: امیدواریم توفیق این را داشته باشیم که این حرکت، مشوق باشد برای سایر دستگاه‌ها که پلیس را در اجرای این ماموریت اجتماعی و فرهنگی خود یاری کنند.

سردار بنی ا سدی فر ادامه داد: مطمئناً نتیجه هم گرایی و هم پوشانی و هم افزایی همه بخش‌های مختلف در موضوع کارگروه‌های مورد پیش بینی، در صدد امنیت مردم قرار خواهد گرفت و به نفع جامعه خواهد بود و ما میتوانیم از بستر‌های مختلف در حوزه ارتقاء امنیت عمومی جامعه استفاده کنیم.
فرمانده انتظامی استان نیاز سنجی در بخش‌های مهارتی و حوزه استعداد‌ها و ظرفیت‌هایی که در واقع در شهر محی آباد و روستا‌های اطراف آن وجود دارد را زمینه انجام آموزش‌های لازم توسط سازمان فنی و حرفه‌ای استان دانست و افزود: افراد با هزینه‌های ناچیز و بعضاً هیچ هزینه‌ای میتوانند دراین طرح‌ها شرکت نمایند.
فرمانده انتظامی استان افزود: در این طرح مردم متناسب با استعدادی که دارند مورد آموزش قرار خواهند گرفت و نتیجه کار آموزشی آن‌ها در واقع اجرای یک کارآفرینی مناسب و در واقع یک اشتغال آبرومند در سطح استان است تا افراد بتوانند نیاز‌های اولیه خود را تامین و از مفسد‌های اجتماعی در امان بمانند.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای استان نیزدراین دیدار گفت: تصور جامعه از نیروی انتظامی پرداختن به لایه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است که جامعه امروز با همکاری نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها میتواند با پرداختن به این موضوع به مانندسایر کشور‌های توسعه یافته به نتایج قابل قبولی دست یابد.

جهانگیری با عنوان اینکه نسل ما فاقد مهارت‌های لازم در حوزه سخت و نرم است افزود: مانیز به مانند سایر کشور‌های توسعه یافته میتوانیم با شناخت آسیب‌های اجتماعی واجرای چنین طرح‌هایی به نتایج دلخواه و مورد قبول خود دست یابیم و سازمان فنی و حرفه‌ای استان نیز آماده هرگونه همکاری دراجرای هرچه بهتر این طرح‌ها است وبا توجه به نیاز سنجی و منطقه مورد نظر حاضریم در این کار سهیم شویم و برای هرفرد در شهر محی آباد طرحی داریم وامیدواریم این طرح‌ها تداوم داشته باشند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

اندیشکده نظم و امنیت استان کرمان در مکان دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان واقع شده است.
آدرس این اندیشکده: کرمان- بلوار جمهوری، چهار راه فرهنگیان، ابتدای بلوار امام رضا، دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان

تلفن تماس: ٢١٨٥٩٢٧-٠٣٤نمابر:٣٢١١١١٠١

 

 

تمامی حقوق متعلق به دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان میباشد.    Copyright © 2016 ana-kerman.ir

 

 

 

Template Design:Dima Group

Back to Top