سرگرد دکتر وحید عضدی، رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان، فرا رسيدن هفته نیروی انتظامی را گرامي داشت و بیان نمود: هفته نیروی انتظامی امسال با شعار پلیس مقتدر، امین مردم از 13 مهر آغاز و تا پنجشنبه 19 مهر ادامه دارد‌‌.

ایشان در ادامه افزود: همان طور که حضرت‌ آیت‌الله‌ امام خامنه‌ای‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ بیان داشتند: «اقتدار، عزت‌، رحمت‌ و رأفت‌، به‌ عنوان‌ سه‌ خصوصیت‌ ضروری‌ برای‌ نیروی‌ انتظامی‌ کارآمد و مورد قبول‌ جامعه‌ اسلامی‌ نام‌ بردند و پاسداری‌ از ارزش‌های‌ اسلامی‌ و انقلابی‌ را بزرگ‌ترین‌ وظیفه‌ نیروی‌ انتظامی‌ دانستند»‌‌.
پلیس سعی کرده خود را در برابر مجرمان و بزهکاران با اقتدار و در کنار شهروندان به عنوان نیرویی همراه و امین، حضور داشته باشد‌‌. توجه به اثربخشی ماموريت‌ها در جامعه و رضايتمندي مردمي به عنوان شاخصي مهم در بهبود عملکرد و انجام مطلوب فرآیند رشد و تعالی فردی و سازمانی انتظامی استان در یک سال گذشته بوده و توجه به رفتارها در تعاملات با شهروندان يكي از مهم‌ترين شاخص‌هاي نظارتي و مورد تاكيد است‌‌.
دکتر عضدی بیان داشت: خدا را شاکرم که در این ایام که یادآور رشادت‌ها و ایثار گری‌های شهدا، جانبازان و رزمندگان فرماندهی انتظامی در حفظ آرامش و امنیت شما مردمان عزیز دیار کریمان، رشادت‌های که تعطیلی ندارد و به صورت شبانه روزی و مستمر و در سخت ترین شرایط ادامه دارد، هستیم‌‌.
امنیت نیاز لازم و ضروری همه ‌‌انسان‌ها و جوامع است و در این راستا لازم است به منظور ایجاد‌‌، حفظ و بقاء آن تلاش کنیم‌‌. در حقیقت پلیس در جوامع برای ایجاد، حفظ و بقاء امنیت به وجود آمده، که این امنیت برای همه است‌‌. تا زمانی که جرم و جنایت و ناامنی وجود نداشته باشد، نیرویی به عنوان پلیس یا سیستم امنیتی معنا پیدا نمی‌کند‌‌. همانطور که پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: «دو نعمت مجهول هستند؛ یکی سلامتی و دیگری امنیت»‌‌‌‌. تا زمانی که ما از هر یک از این نعمت‌ها برخوردار هستیم ارزش آن را درک نمی‌کنیم‌‌‌‌.
امروز استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم، به دنبال برهم زدن آرامش در کشورهای اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی ایران هستند و در این راستا به هر توطئه‌ای متوسل می‌شوند‌‌. که جنایت مُزدوران بُز دل در مراسم رژه نیروهای مسلح اهواز در 31 شهریور نمونه بارز آن بود، که بلافاصله سربازان ولایت با اقتدار  بامداد دوشنبه با هدف قرار دادن مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز در شرق فرات، با چند فروند موشک بالستیک زمین به زمین نقطه¬زن، مقر سرکردگان تروریست‌ها در سوریه (منطقه البوکمال در شرق فرات) را هدف قرار داد و انتقام قطره قطره خون شهدای مظلوم را گرفت‌‌.
یکی از اهداف راهبردی دشمنان در جنگ نرم علیه انقلاب و جمهوری اسلامی، ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه و به‌ویژه در نسل جوان نسبت به آینده از طریق سیاه‌نمایی، بزرگ کردن مشکلات، زیر سؤال بردن و یا کم‌ارزش جلوه دادن دستاوردهای انقلاب و ناکارآمد نشان دادن نظام دینی هستند‌‌. دشمنان تلاش می‌کنند تا از طریق قدرت رسانه‌ای خود، جلوی درک واقعیات انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی را گرفته و با نوعی واقعیت‌پنداری برای آنان، در پشتوانه‌های مردمی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی خلل وارد سازند‌‌.
تاریخ انقلاب گواه است که عبور از بحران‌ها و توطئه‌‌هاي دشمنان با وحدت مردم و دولت و هدايت‌‌هاي رهبري حاصل شده است‌‌.
بایستی آگاه باشیم که ما امروزه در جامعه و محیطی زندگی می‌کنیم که با آسیب‌های اجتماعی مختلفی روبه رو هستیم و این آسیب‌ها در بین افراد مختلف جامعه متعدد است‌‌‌‌‌.
رئیس دفتر تحقیقات کاربردی افزود: امروزه موضوعاتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی وجود دارد که سبب نگرانی مقام معظم رهبری و مسئولان کشور شده، بر همین اساس لازم است آسیب‌های اجتماعی با جدیت پیگیری تا از افزایش آن‌ها جلوگیری شود‌‌.
معظم‌اله توجه به عمق و گستردگی آسیب‌ها، انجام کارهای فوق العاده و تلاش مضاعف، نقش آفرینی همه دستگاه‌ها در امور اجتماعی و انجام وظایف با حساسیت ویژه از سوی دست اندرکاران را مورد تاکید قرار دادند‌‌.
در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری همچنین وظایف ذاتی خود، نیروی انتظامی به صورت تمام وقت در حوزه تهدیدها و چالش‌های موجود در زمینه آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کرده و با استفاده از ساز و کارهای فرهنگی و اجتماعی به دنبال حل و کاهش معضلات اجتماعی است‌‌.
نیروی انتظامی در هر لحظه آماده ارائه خدمت و پاسخگویی مطلوب به مطالبات مردمی است و سایر سازمان‌ها و نهاد‌های استان و همچنین آحاد مردم نیز می‌توانند در موضوعات مهمی مانند مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و جرائم کمک‌های لازم را انجام دهند‌‌.
با توجه به وضعیت اقتصادی پیش آمده که هم دشمنان خارجی و هم برخی سوء استفاده کنندگان داخلی و برخی کج مدیریتی¬ها، باعث ایجاد آن شده و مایحتاج روزمره مردم را مورد هدف قرار داده است و به نوعی اخلال در وضعیت اقتصادی کشور نموده اند، بدانند و آگاه باشند که نیروی انتظامی با همکاری سایر سازمان ها و نهادهای امنیتی و قضایی با اقتدار و قاطعیت با مُخلان نظم و امنیت مقابله می کنند و اجازه نمی دهند خللی در نظم و امنیت اجتماعی ایجاد کنند و الحمدوالله در حال حاضر وضعیت خوب است و همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند: «آینده روشن و از آن ما است، اگر که بصیرت داشته باشیم»‌‌.
سرگرد دکتر عضدی در ادامه بیان داشت: پلیس با همراهی مردم و دستگاه‌های مختلف از تمام امکانات موجود برای مقابله با ناهنجاری‌ها استفاده می‌کند و برقراری نظم و امنیت مطلوب با پیشگیری اجتماعی تحقق پیدا می‌کند‌‌.
هرگاه رعایت قانون تبدیل به ارزش شد این سرآغاز نظم، آرامش و امنیت است‌‌. قانون یعنی ارزش‌‌. ارزش، معیارش قانون است و هیچ چیز دیگری نیست‌‌. امام خمینی(ره) می‌فرمود: «حکومت اسلامی معنایش حکومت خداست»‌‌. اجرای قانون را لازم و واجب می‌دانیم، تخلفش را هم علاوه بر تخلف دنیوی، در آخرت موجب تعقیب می‌دانیم، چون قانون جمهوری اسلامی ایران است‌‌.
 اگر در کشور قانون را ارزش قرار دادیم، یعنی قانون را فقط جایی رعایت کنیم که در منظر دید سیستم¬های امنیتی به خصوص پلیس باشیم‌‌. ولی بایستی بدانیم و آگاه باشیم که عالم محضر خداست و نباید در محضر خدا گناه کنیم‌‌. اگر اینها برایمان ملاک باشد، آنگاه قانون تبدیل به یک ارزش و اجرای آن برایمان مهم می‌شود‌‌. آن وقت این سرآغاز نظم، آرامش و امنیت است‌‌. و این فرهنگ در کنار حضور نیروی انتظامی می‌تواند در جامعه امنیت را به معنای واقعی کلمه ایجاد کند‌‌.
 این مهم مسئولیتی سنگین و شرعی برای آحاد مردم مسلمان بالاخص شما عزیزان نماز گزار ایجاد می¬کند که با لبیک به فرمان امام حسین علیه السلام یعنی امر به معروف، نهی از منکر اقدام نماییم‌‌.
وی در پایان به این نکته اشاره ‌نمود؛ نیروی انتظامی به صورت تمام وقت در حوزه تهدیدها و چالش‌های موجود در زمینه آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کرده و با استفاده از ساز و کارهای فرهنگی و اجتماعی به دنبال حل و کاهش معضلات اجتماعی است‌‌.
نیروی انتظامی در هر لحظه آماده ارائه خدمت و پاسخگویی مطلوب به مطالبات مردمی است و لازمه این همکاری این است که شما هم، همراه پلیس باشید و بدانیم که امنیت برای همه و پلیس برای امنیت است و آگاه باشیم که این یک رابطه دوطرفه است و پلیس دوست‌دار و امین ما است‌‌. به همین منظور می‌توانید با شماره تلفن 110 در هر موقع از شبانه روز با پلیس در ارتباط باشید و علاوه بر آن می‌توانید با شماره تلفن‌های 197 نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با پلیس در میان بگذارید‌‌.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

اندیشکده نظم و امنیت استان کرمان در مکان دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان واقع شده است.
آدرس این اندیشکده: کرمان- بلوار جمهوری، چهار راه فرهنگیان، ابتدای بلوار امام رضا، دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان

تلفن تماس: ٢١٨٥٩٢٧-٠٣٤نمابر:٣٢١١١١٠١

 

 

تمامی حقوق متعلق به دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان میباشد.    Copyright © 2016 ana-kerman.ir

 

 

 

Template Design:Dima Group

Back to Top