جانشین نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران با بیان اینکه استان کرمان در حوزه امنیتی رشد مطلوب و قابل قبولی داشته است گفت: اجرای طرح جامع امنیت کویر را در برنامه داریم و تمام استان‌های حاشیه کویر در این طرح حضور دارند.

سردار ایوب سلیمانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با اشاره به سفرهای دوره‌ای که به استان‌های مختلف کشور اظهار داشت: این سفرها در راستای پیگیری امور و ارزیابی وضعیت امنیتی در استان‌های مختلف انجام می‌شود.

وی اهداف خود در سفر به استان کرمان را دو مورد برشمرد و گفت: نظارت ستادی و ارزیابی از عملکرد استان و بررسی وضعیت امنیتی استان کرمان در این سفر مورد ارزیابی قرار گرفت.

جانشین نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران با بیان اینکه برای پیگیری امور مربوط به استان کرمان و تحلیل و بررسی اقدامات و کمبودها جلسات چند ساعتی در استان داشتم عنوان کرد: شرکت در همایش سالانه فرماندهان استان از دیگر اهداف این سفر بود.

وی با بیان اینکه ارزیابی عملکرد سال قبل و برنامه‌ریزی سال بعد را در این همایش در برنامه داریم افزود: این همایش نقطه عطف سال کاری آینده نیروی انتظامی در استان است.

سلیمانی با اشاره به اینکه امیدواریم تحلیل درستی از شرایط گذشته و پیش رو داشته باشیم بیان کرد: استان کرمان در شاخصه‌های مختلفی روند روبه رشدی در سال‌های اخیر داشته است که حاصل زحمات همکاران ما در استان کرمان است.

وی تصریح کرد: استان کرمان در آیتم‌های مختلفی چون مقابله و کشف سرقت، سرقت به عنف و زورگیری، کاهش تلفات جاده‌ای، کشف قاچاق به ویژه قاچاق سوخت و امنیت کویر عملکرد خوبی داشته است.

جانشین نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران مهم‌ترین چالش در جنوب و شرق کشور تهدیدات دشمنان خارجی برای نفوذ تکفیری‌ها، اشرار و معاندین دانست و افزود: هیچ کشوری به اندازه ما مورد تهدید مرزی برای اخلال در نظم و امنیت عمومی نبوده است.

وی با بیان اینکه جنوب و شرق کشور کولیدر ترانزیت مواد مخدر است افزود: در این منطقه با سایر شرارت‌ها و تفکرات تکفیری و همچنین معضلاتی چون قاچاق کالا و سوخت روبه‌رو هستیم.

سلیمانی به معضل فساد و آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: آسیب‌های اجتماعی در تمامی دنیا روند طبیعی دارد و یک مسئله اجتماعی است در حالیکه در کشور ما آسیب‌های اجتماعی به واسطه توطئه‌های دشمنان یک مسئله امنیتی بود و تاثیر مضاعفی دارد.

وی با بیان اینکه استان کرمان در حوزه امنیتی رشد مطلوب و قابل قبولی داشته است بیان کرد: اجرای طرح جامع امنیت کویر را در برنامه داریم و تمام استان‌های حاشیه کویر در این طرح هستند.

جانشین نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌های قابل توجهی برای ارتقای امنیت و مقابله با رخنه اشرار را در برنامه داریم افزود: امیدواریم بتوانیم با تجهیزاتی که در اختیار داریم، اشراف اطلاعاتی بر کویر را افزایش داده و با تقویت یگان‌های تکاوری عملیات‌های به موقع و موفقی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه پلیس بیشترین تماس حاکمیت را با مردم دارد و از شرایط اجتماعی جامعه تاثیر زیادی می‌گیرد گفت: در حوزه سایبری در اول دهه نود پلیس فتا را تشکیل دادیم و تنها مجموعه مسئول در کشور در این حوزه هستیم.

سلیمانی با اشاره  به اینکه به دنبال این هستیم که در 100 شهرکشور پلیس فتا را گسترش دهیم افزود: بیش از 66 میلیون نفر از مردم ما با فضای مجازی در ارتباط هستند و جرم و جنایات به سمت فضای مجازی سوق پیدا کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در آینده سلامت تردد در جاده‌ها را را نمی‌توان با روش‌های سنتی تامین کرد و به دنبال این هستیم تا با روشهایی نوینی چون پایش تصویری مشکل ایاب و ذهاب را در جاده‌ها را کم کنیم.

جانشین نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران با بیان اینکه ما متناسب با محیط و نیاز جامعه بدنه خود را مهندسی  و باز تعریف می‌کنیم گفت: بحث تشکیل پلیس گردشگری را با توجه به نیاز توسعه صنعت گردشگری در شهرهای گردشگرپذیر کشور بررسی و در صورت نیاز برای تامین بیشتر امنیت مسافران راهاندازی می‌کنیم.

جانشین نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران با بیان اینکه دشمن 40 سال است که خواب‌های آشفته‌ای برای این نظام می‌بیند و حرف‌های بیهوده‌ای می‌گوید خاطرنشان کرد: روزی که هیچ نداشتیم با دست خالی مقابل دشمنان ایستادیم و نتوانستند کاری انجام دهند امروز که ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف صاحب قدرت و تجهیزات است مطمئنا نمی‌توانند مقابل ما بایستند.

وی با اشاره به اینکه پلیس بیش از همه نهادها شاهد مشکلات و سختی‌های مردم است اما مردم ایران مانند سرو در مقابل همه تهدیدات و توطئه‌ها  ایستاده‌اند گفت: دشمنان مردم، دین و نظام ما به درستی نشناخته‌اند.  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

اندیشکده نظم و امنیت استان کرمان در مکان دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان واقع شده است.
آدرس این اندیشکده: کرمان- بلوار جمهوری، چهار راه فرهنگیان، ابتدای بلوار امام رضا، دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان

تلفن تماس: ٢١٨٥٩٢٧-٠٣٤نمابر:٣٢١١١١٠١

 

 

تمامی حقوق متعلق به دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان میباشد.    Copyright © 2016 ana-kerman.ir

 

 

 

Template Design:Dima Group

Back to Top