در حاشیه کنگره بزرگداشت سرداران و574شهید نیروی انتظامی استان کرمان صورت گرفت؛ رونمایی از کتاب فرهنگ اعلام شهدای انتظامی استان توسط جانشین فرمانده نیروی انتظامی

سرگرد دکتر وحید عضدی رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان بیان داشت؛ از کتاب مدافعان وطن (فرهنگ اعلام 574شهید فرماندهی انتظامی استان کرمان) در حاشیه اجلاسیه کنگره بزرگداشت سرداران و574شهیدنیروی انتظامی در استان کرمان، توسط سردار ایوب سلیمانی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی رونمایی گردید.

در این کتاب که حاصل تلاش های فشرده رئیس دفترتحقیقات کاربردی انتظامی استان سرگرد وحید عضدی و دکتر عباسعلی رستمی نسب می باشد، به ارائه بسیارمختصرِ سیری از زمان تولد تا شهادت 574شهیدنیروی انتظامی استان پرداخته شده است.

ایشان در ادامه افزود: در اين مجموعه تلاش شده در جهت اداي احترام به 574 شهید سرافراز فرماندهی انتظامی استان کرمان که در راه خدمت به مردم در عرصه تأمين امنيت جان خويش را تقديم داشته و به خيل پرافتخار شهيدان پيوسته­اند، ياد و خاطر آن­ها زنده و جاري نگه‌داشته شود. این کتاب توسط آقایان وحید عضدی و عباسعلی رستمی نسب در 657 صفحه در قطع رقعی تدوین گردید. گفتنی است این محصول فرهنگی که تحت عنوان مدافعان وطن انتشار یافته، در قالب لوح فشرده به خانواده های شهداء و سایر شرکت کنندگان در اجلاسیه روز چهارشنبه بیست و دوم خرداد98 کنگره مزبور تقدیم گردید.       

وی افزود در سال 1388 در زمان برگزاری اولین یادواره شهدای انتظامی استان کرمان، كتاب فرهنگ اعلام شهداي انتظامي استان کرمان توسط آقایان عباسعلی رستمی نسب و کوروش احمد یوسفی تدوین شده بود که زحمات زیادی برای گردآوری فرهنگ اعلام 420 شهید بزرگوار که تا آن دوران به درجه رفیع شهادت نائل‌آمده بودند انجام گرفته شده بود و مجدداً در دومین یادواره شهدای انتظامی استان کرمان در خرداد سال 1398، مجدداً این کتاب در قالب جدید و به نام مدافعان وطن تدوین گردید. بر همین اساس ضمن اصلاح برخی از موارد کتاب گذشته به‌اضافه نمودن شهدایی که از سال 1388 با جان­نثاری خود بر طومار زرین شهدای انتظامی استان کرمان افزوده‌شده بودند، در کتاب مدافعان وطن تکمیل گردید.

دکتر وحید عضدی در پایان بیان داشت: در طول تاريخ بزرگ مرداني به‌منظور برقراري نظم و امنيت شجاعانه ايستاده­اند و دفاعي مقدس از كيان اسلامي و ايراني خويش صدها هزار شهيد و جانباز و آزاده را تقديم داشته­اند. در سايه اين مجاهدات بوده كه امنيت در اين كشور جاري و ساري است. ليكن همواره عواملي سازمان‌یافته يا به‌صورت انفرادي به هنجارهاي اجتماعي تن نداده و با اعمال خويش امنيت جامعه ايراني را مورد تهديد قرار داده و مي­دهند. امروز نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران در كنار ساير دستگاه­ها و نهادهاي امنيتي سعي كرده با مشاركت مردم امنيت را برقرار نمايد. چه بسيار جوانان عزيزي كه با سربلندي و افتخار، لباس مقدس خدمت سربازي بر تن كرده و نيروي خدمت­گذار انتظامي توفيق حضور  يافته­اند و راه اين خدمت بزرگ و مقدس به‌افتخار شهادت نائل‌آمده‌اند تا ما با آرامش سر به بالين بگذاريم و امورات زندگی‌مان را در كمال امنيت سپري كنيم. در اين راستا فرماندهي انتظامي استان كرمان به‌منظور تأمين نظم و امنيت در اين استان پهناور شهداي گران‌قدری را تقديم اين سرزمين نموده است.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

اندیشکده نظم و امنیت استان کرمان در مکان دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان واقع شده است.
آدرس این اندیشکده: کرمان- بلوار جمهوری، چهار راه فرهنگیان، ابتدای بلوار امام رضا، دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان

تلفن تماس: ٢١٨٥٩٢٧-٠٣٤نمابر:٣٢١١١١٠١

 

 

تمامی حقوق متعلق به دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان میباشد.    Copyright © 2016 ana-kerman.ir

 

 

 

Template Design:Dima Group

Back to Top