سرگرد دکتر وحید عضدی رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان در مراسم رونمایی از پیش چاپ کتاب «فعالیت ورزشی در اتاق کار (جلد اول)» که همزمان با مراسم تحلیف سربازان وظیفه در محل مجتمع اندیشه فرماندهی انتظامی استان کرمان در تاریخ 30/02/1398 با حضور سردار دکتر عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان انجام پذیرفت.

ایشان بیان داشت: فقر حرکتی ناشی از عدم پرداختن به فعالیت‌های ورزشی و همچنین پشت میز نشینی و نشستن طولانی مدت در ساعات کاری، تهدیدی جدی برای سلامت افراد محسوب می‌شود که این می‌تواند برای بدن بسیار خطرناک باشد.

همچنین، شرایط شغلی و ماموریت‌هایی که در نیروی انتظامی وجود دارد گاهاً اجازه شرکت منظم در فعالیت‌های ورزشی را به افراد نمی‌دهد و علاوه بر این، بواسطه شرایط مختلف از قبیل بدی آب و هوا مثل فصول سرد سال یا آلودگی هوا، مأموریت‌ها و مواردی مثل شیوع بیماری‌های واگیردار مانند آنفولانزا، کرونا ... امکان شرکت در فعالیت‌های ورزشی گروهی مثل کوهپیمایی و ورزش صبحگاهی را نداشته باشند و یا نتوانند از باشگاه ورزشی محل خدمت خود استفاده کنند. از این رو، این افراد می‌توانند دچار فقر حرکتی شوند و در معرض عوارض ناخواسته ناشی از این فقر حرکتی قرار گیرند. لذا، همین امر ضرورت ایجاد کرد تا کتابی را جهت تهیه حرکات ورزشی در محیط کار تدوین و به مرحله نگارش و چاپ در بیاوریم. در نتیجه با توفیق خداوند و توجه فرماندهی محترم انتظامی استان کرمان سردار سرتیپ دوم ستاد دکتر عبدالرضا ناظری به اهمیت آمادگی جسمانی نیروهای پلیس و دید مثبت نسبت به تالیف کتاب حاضر و تدبیر معاون محترم تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی استان کرمان جناب سرهنگ افشین خسرو کیاشهری و اجرای اداره ورزش و آمادگی جسمانی، کتاب حاضر به منظور راهنمای تمرینات و حرکات ورزشی در محیط کار نیز طرح‌ریزی و به چاپ رسیده است.

دکتر عضدی در ادامه بیان داشت این کتاب توسط امیر بهادر دخیلی و مسعود دانشور عامری در 146 صفحه وزیری توسط انتشارات دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان به صورت پیش چاپ انتشار یافت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

اندیشکده نظم و امنیت استان کرمان در مکان دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان واقع شده است.
آدرس این اندیشکده: کرمان- بلوار جمهوری، چهار راه فرهنگیان، ابتدای بلوار امام رضا، دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان

تلفن تماس: ٢١٨٥٩٢٧-٠٣٤نمابر:٣٢١١١١٠١

 

 

تمامی حقوق متعلق به دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان میباشد.    Copyright © 2016 ana-kerman.ir

 

 

 

Template Design:Dima Group

Back to Top